Kolimi Nasıl Paketlemeliyim?

,

Yurtdışına yapacağınız Kargolarınızı hazırlarken kolinizin paketlenmesine özen gösteriniz. Aşağıda sıraladığımız konulara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Kırılabilecek hassas eşyaları balonlu poşete (patpat) sarmanız taşıma esnasında oluşabilecek sarsıntı ve darbe durumunda kırılmaktan koruyacaktır. Birden fazla eşya veya ürün gönderimi yapıyorsanız hepsini ayrı ayrı sarmanız birbirirlerine çarparak kırılmasını engelleyecektir.
  • Daha önce kullanılmamış ve kaliteli koli ( Çift Oluklu ) kullanmanız taşıma esnasında oluşabilecek yüklerde deformasyonu engelleyecektir. Daha önce kullanılmış, çevrenizden temin edebileceğiniz standart koliler genelde tek oluklu koli olacağı için üzerine yük gelmesi durumunda deformasyona uğrayarak yurtdışına yaptığınız gönderinizin zarar görmesine neden olabilir.
  • Koli içerisinde kalan boşlukları köpük, karton gibi paketleme malzemeleri ile doldurarak yastıklamanız yurtdışına gönderdiğiniz malzemeleri dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruma altına alacaktır.
  • Kaliteli koli bandı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ucuz koli bantları yeterince tutmayacağı için kolinizde açılmaya sebep olabilir. Ayrıca kolinizin üst kapağını değil yanlarından da bantlamanız kolinizin açılmasını veya patlamasını engelleyecektir.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir