Yurtdışına Kargo Gönder
Ekspres Yurtdışı Kargo Kurye Hizmeti
Ekspres Kargo Yurtdışına Kargo Gönder

YURTDIŞINA KARGO GÖNDERME HİZMETİ

Yurtdışına göndereceğiniz, evrak, numune, paket, koli ve her türlü kargoyu uygun maliyetler ile güvenli ve hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Tüm kargolarınız anlaşmalı olduğumuz sektörün öncü firmaları olan DHL, FedEx ve UPS firmaları ile yapılmaktadır. Paketinizin taşıyıcısını o anki anlaşma şartlarımıza ve hızlı teslimat imkanına bakarak seçmekteyiz. Burada deklare ettiğim DHL, FedEx ve UPS firmaları dışında herhangi bir farklı firma ile çalışmamaktayız. Tüm yurtdışı kargo hizmetlerimiz kapıdan kapıya teslimat şeklindedir.

NASIL ÇALIŞIYOR

KARGO TOPLAMA

Telefon veya online olarak vereceğiniz Kurye Çağrısı sonrası, toplama bölgemizde olmanız durumunda Kuryeniz gün içerisinde adresinize uğrayarak paketinizi konşimento karşılığında teslim alacaktır.

Adresinizin toplama bölgelerimiz dışında olması durumunda anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo firması aracılığı ile paketiniz adresinizden aldırılarak operasyon adresimize yönlendirilir.

OPERASYON MERKEZİ

Kuryemiz veya MNG Kargo aracılığı ile operasyon merkezimize ulaşan kargolarınız son kontrolden geçirildikten sonra, DHL, FedEx ve UPS kargo firmaları arasından ana taşıyıcı firma belirlenir. Belirleme aşamasında paketinizin hangi ülkeye gittiği ve transit sürelerine bakılır. En avantajlı ve hızlı teslimat imkanı veren ana taşıyıcı seçilir. Seçim sonrasında ise diğer paketlerle birlikte paketiniz ana taşıyıcı firmanın operasyon merkezine sevki yapılır.

YURTDIŞINA SEVKİ

Ana taşıyıcı firmanın operasyon merkezine teslim edilen paketleriniz artık ana taşıyıcı inisiyatifinde yurtdışına sevki sağlanır. Paketleriniz yurtdışına çıkarken gümrük ve güvenlik kontrolünden geçebilir. Herhangi bir olumsuzluk olmaması durumunda paketiniz ana taşıyıcı fimanın toplama merkezleri üzerinden nihai varış ülkesine varacaktır.

GÜMRÜK İŞLEMLERİ

Paketinizin varış ülkesine girişinde gümrük ve güvenlik kontrolünden geçirilebilir. Doküman (Evrak, Pasaport, Vize Evrakları vs.) gibi paketlerinizde herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Numune gönderilerinde genelde sorun yaşanmaz, fakat gönderinin cinsine ve alıcı ülke gümrük uygulamalarına bağlı olarak gönderiniz incelemeye alınabilir. Alıcı ülke gümrük muayenesi sonrasında alıcı gümrük vergisi ödemek durumunda kalabilir.

Alıcının şahıs olduğu kargolarda ise varış ülkesi gümrük kuralları çerçevesinde işlem yapılır. Muhafiyet tutarının aşılması durumunda alıcı gümrük vergisi ödemek durumunda olabilir. Onaylaması durumunda tüm işlemler kargo firması tarafundan yapılır ve kargo teslimi esnasında gümrük vergisi gelen kargo kuryesine ödenir.

TESLİMAT

Gümrükte takılmaması durumunda paketiniz taşıyıcı firmanın kuryesi ile teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılır ve en kısa sürede adrese teslimatı yapılır.

Gümrükte vergi çıkması durumunda alıcının şahıs olması durumunda verginin kabul edilip edilmediği sorulur ve kabul edilmesi durumunda kurye ile teslimat için dağıtıma çıkarılır. Teslimat esnasında kurye çıkan vergiyi tahsil ederek paketinizi teslim eder.

Alıcının firma olması durumunda ise bu noktada firmanın anlaşmalı olduğu gümrük müşavirinin devreye girerek işlemleri yapması gerekebilir. İşlemler bittiğinde arzu edilirse paket gümrük müşavirine teslim edilecektir veya isteğe bağlı olarak kurye ile adrese teslimi yapılabilmektedir.

İŞ ORTAKLARIMIZ

 

Tüm yurtdışı kargolarınız anlaşmalı olduğumuz DHL Express, FedEx Express, TNT ve UPS firmaları ile yapılmaktadır. Ana taşıyıcı tercihimizi o anki anlaşma şartlarına ve hızlı teslimat seçeneklerine göre yapmaktayız. Anlaşmalı olduğumuz  ve burada deklare ettiğimiz firmalar dışında asla gönderim yapmamaktayız.

İlk siz haberdar olmak istermisiniz? Lütfen Kayıt Olun!

× WhatsApp ile görüşme başlatın!