Yurtdışına Kargo Gönder
Ekspres Kargo Yurtdışına Kargo Gönder
Ekspres Kargo Yurtdışından Kargo Getir

YURTDIŞINDAN KARGO GETİRME HİZMETİ

Yurtdışından getireceğiniz ithalat, numune, evrak ve paket kargolarınızın kargo maliyetlerini yüksek buluyorsanız EKSPRES KARGO ile ekonomik, kolay ve zahmetsiz bir şekilde getirebilirsiniz. Dünya üzerinde 226’nın üzerinde ülke ve bölgeden toplama yapabiliyoruz. Bu hizmetimizi dünyanın önde gelen global kargo firmaları olan DHL, FedEx ve UPS ile yapmaktayız. Bu hizmetimiz kapıdan alınıp kapıya teslimat şeklindedir.

NASIL ÇALIŞIYOR

KARGO TOPLAMA

Yurtdışından getirmeniz gereken paketiniz var ise telefon veya mail ile Müşteri Temsilcinize toplamanın yapılacağı adresi ve detayları paylaşmanız durumunda mümkünse aynı gün veya bir gün sonrasında paketiniz toplama adresinden toplanarak Türkiye sevkiyatı başlayacaktır.

TRANSFER SÜRECİ

Paketiniz bağlı olduğu ülkede toplandıktan sonra bulunduğu ülkenin yasaları ve gümrük mevzuatı doğrultusunda güvenlik ve gümrük kontrolleri sağlandıktan sonra yurtdışına sevk edilecektir.

Yurtdışına sevki sonrasında taşıyı firmanın aktarma merkezleri üzerinde Türkiye’ye girişi sağlanacaktır.

GÜMRÜK İŞLEMLERİ VE TESLİMAT

Yurtdışından gelen kargolarınız öncelikle gümrük ve güvenlik kontrolünden geçmektedir. Gelen kargonuz evrak, belge, pasaport vs. doküman kapsamında ise genellikle gümrükte sorun yaşanmadan teslim edilmek üzere dağıtıma çıkacaktır.

Gelen paketiniz ithalat veya gümrüklü bir mal ise ve alıcı firma ise anlaşmalı gümrük müşavirinizin gümrük çekim işlemlerini tamamlaması sonrasında gümrük müşavirine teslim edilecek veya tercihinize göre adresinize dağıtıma çıkarılacaktır.

Gelen paketin muhafiyet tutarının üzerinde veya gümrüklü olması ve alıcının şahıs olması durumunda telefon ve mail ile durum bildirilecek, oluşan gümrük vergisini kabul etmeniz durumunda kargonuz teslim edilmek üzere dağıtıma çıkacak ve oluşan gümrük vergisi kurye tarafından tahsil edilerek kargonuz teslim ediecektir.

İŞ ORTAKLARIMIZ

 

Tüm yurtdışı kargolarınız anlaşmalı olduğumuz DHL Express, FedEx Express, TNT ve UPS firmaları ile yapılmaktadır. Ana taşıyıcı tercihimizi o anki anlaşma şartlarına ve hızlı teslimat seçeneklerine göre yapmaktayız. Anlaşmalı olduğumuz  ve burada deklare ettiğimiz firmalar dışında asla gönderim yapmamaktayız.

İlk siz haberdar olmak istermisiniz? Lütfen Kayıt Olun!

× WhatsApp ile görüşme başlatın!